Üsküdar Kurye

ÜSKÜDAR KURYE

Üsküdar kurye, sadece İstanbul’un Üsküdar ilçesinin sınırları içindeki alanlara değil kentin tüm noktalarına teslimat hizmetini sunmaktadır. Ancak sorunsuz bir hizmet almak için profesyonel kurye firmaları ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir. Başta Üsküdar olmak üzere kentin her noktasına profesyonel bir şekilde hizmet sunan kurye firmaları, bütçeyi zorlamadan hizmet alma ayrıcalığını sunmaktadır. Gönderilerin zamanında teslim alınarak gideceği adrese teslim eden deneyimli kurye personeli, İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Deneyimli kuryeler ile dağıtım hizmetini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiren profesyonel kurye firmaları, kurumsal ve bireysel tüm kurye isteklerini yerine getirmektedir. Kurye şirketleri, evrak ve benzeri gönderilerin tamamını normal, hızlı ve acil kurye hizmeti ile teslim etmektedir. Yaya ve motorize kurye personeli ile hizmet veren firmalar, İstanbul’un yoğun trafiğinde bile gönderileri kısa bir zaman içinde adrese teslim edebilme yeteneğine sahip olmalıdır. Normal kurye hizmetinde gönderiler mesai saati bitimine kadar teslim edilebilirken, hızlı kurye hizmetinde en fazla 3 saat içinde teslim edilme şartı bulunmaktadır. Acil kurye hizmetinde ise gönderilerin en fazla 90 dakika içinde teslim edilmesi gereklidir. Bu teslim sürelerinin sarkmaması için de mutlaka gelişmiş altyapıların yanı sıra profesyonel kurye personeli ile hizmet veren firmalarda iletişime geçilmelidir. Aksi takdirde yüksek hizmet kalitesine ulaşılması imkânsızdır. Kurye hizmeti veren firmalar, gönderileri hızlı bir şekilde teslim edebilmesi için mutlaka motosikletli personelle çalışması gereklidir. Aksi takdirde yoğun trafikte teslimatların kısa bir zaman içinde yapılabilmesi mümkün değildir. Günün her saatinde çalışan profesyonel firmalar, her an hizmete hazırdır. Örneğin bir ilaç teslimatı gerektiğinde günün her saatinde acil kurye hizmetinden yararlanılması gereklidir. Aksi takdirde firmanın acil kurye hizmeti yok demektir. Acil kurye hizmetinde motokurye personeli hizmet vermektedir. Bu hizmet yönteminde gönderi bilgisi kurye merkezine iletildiğinde motokurye personeli kısa bir süre içinde adrese gelerek gönderiyi teslim almakta, sonrasında merkeze bile uğramadan doğrudan adrese teslim etmektedir. Teslim edilme bilgisi de gönderi sahibine sunulmaktadır.

Üsküdar Hakkında Bilgi

Marmara Bölgesi İstanbul ilinin Anadolu Yakası’nda yer alan ilçe İstanbul’un oldukça eski ve nezih semtleri arasındadır. Beykoz ve Kadıköy ilçeleri arasında kalan Üsküdar İstanbul Boğazı’na da komşudur. 58 km2 yüzölçümüne sahip Üsküdar, 33 adet mahalleden oluşmaktadır. 1926 yılına kadar tamamen ayrı bir il statüsünde kabul edilen Üsküdar  yapılan yeni anlaşmalarla ilçe yapılarak İstanbul’a bağlanmıştır. Bugünkü sınırlarına 2008 yılında ulaşan Üsküdar, ulaşım açısından da İstanbul için oldukça önemlidir. Gerek kara gerek deniz yolu ile sağlanacak ulaşım ağı bağlantılarının çoğu Üsküdar’dan geçmektedir. Tamamlanan ve oldukça önemli bir proje haline gelen Marmaray ile Üsküdar’ın önemi ve merkeziliği daha da arttı. Artık iş adamları tarafından da tercih edilen önemli bir ticaret merkezi haline geldi. Bu ağ sayesinde ticaret bölgenin temel ekonomi kaynağı olmuştur. Sanayi tesisi yahut tarıma neredeyse hiç rastlanmaz. Ancak büyük ticaret merkezlerine oldukça sık rastlamak mümkündür.

Üsküdar’ın Nüfusu

Tarihi Roma dönemime kadar giden tarihi Üsküdar ilçesinin demografik yapısı oldukça büyük değişiklikler göstermiştir. İstanbul’dan ayrı tek başına bir il olduğu dönemlerde kırsal nüfusu daha fazlayken İstanbul’a bağlanıp ilçe olduktan sonra kent nüfusu büyük değişiklikler göstermiştir. Üsküdar nüfusu 1965 yılında 135.056 iken ve bu nüfusun 115.336’sı şehir 19.720’si kır nüfusundan oluşmaktayken sadece 5 yıl sonra nüfusu 254.895’e çıkmıştır. 2015 yılında 540.617 olarak son nüfus sayımı yapılmıştır. Boğazın kenarında yer alması sebebiyle ilçe ticaret caddesi olarak anıldığından günden güne tercih sebebi olacağı ve nüfusunun artış göstereceği netlik kazanmıştır.

Üsküdar Tarihi Yerleri

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Üsküdar oldukça büyük tarih sahnelerine tanık olduğundan imar faaliyetlerini de yaşamıştır. Bu yüzden o dönem Üsküdar tarihi yerleri camiiler, hamam, külliye gibi yapılarla devasa ve saray ve yalıları içerir. Yapılara göz atacak olursak en önemlileri arasından Eski Valide Camii, Mihrimah Sultan Külliyesi, Beylerbeyi Camii, Beylebeyi Sarayı, Çamlıca Kasrı(Büyük Çamlıca-Küçük Çamlıca), Kız kulesi ve Büyük Selimiye Camii yer alır. Ayrıca Tarihi Karacaahmet Mezarlığı da Üsküdar ilçesinde yer alır. Farklı dün mensuplarının en büyük karması olan Üsküdar farklı din ibadet yerlerini de tarihine konu etmiştir. İlçenin İstanbul boğazına kıyı olması da Osmanlı dönemimde padişahlar tarafından gözde olmasını sağlamış ve çeşitli yalılar ve sahil sarayları yapılmıştır. Bu yapılar arasında ayakta kalan Recaizade Ekrem Bey Yalısı ve Fethi Ahmet Paşa Yalısı sayılabilir. Ayrıca ilçenin en büyük simgesi Kız Kulesi’dir.

Üsküdar Gezilecek Yerleri

İstanbul’un yeşil ve maviyi bir araya getirdiği nadide semtlerinden biri olan Üsküdar oldukça çok koruluk alana sahiptir.Üsküdar gezilecek yerleri saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu ilçeye gittiğinizde ilk ziyaret edeceğiniz yerler arasında Kız Kulesi olmalıdır. Kız Kulesi halkın ziyaretine açıktır. İçeride ister yemek yiyebilir ister kafeteryasında soluklanabilirsiniz. İkinci sırada Yeşilçam filmlerine de konu olmuş tüm İstanbul’u ayaklarına seren Çamlıca Tepeleri yer alır. Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca diye ayırabileceğimiz bu iki tepe mesire alanı özelliği taşır. İçerisinde yemek yiyebileceğiniz yerleri de olan tepeler harika bir manzara sunmaktadır.

Teslimatı Motorize Kuryeler Yapmaktadır

Kurumsal Üsküdar Moto Kurye Şirketi, hızlı kargo seçeneği de sunmaktadır. Bu hizmette gönderiler en fazla 180 dakika içinde adrese teslim edilmektedir. Bu hizmeti yine motokuryeler gerçekleştirmektedir. Hızlı teslimat gerektiren gönderilerin bu bilgisinin yine kurye firmasına bildirilmesi gereklidir. Firma, operasyon birimi aracılığı ile en yakın motosikletli kuryeye gönderi bilgisini ulaştırmakta, motosikletli kurye personeli de gönderinin alınacağı adrese gelerek evrakı teslim almaktadır. Sonrasında teslim alınan evrak zaman kaybetmeden gideceği adrese ulaştırılmaktadır. Gönderilerin zamanında teslim edilmesi, kuşe firmasının itibarı olduğu kadar gönderi sahibinin de itibarı demektir. Bu bilinçle hizmet veren kurye şirketleri, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanarak hizmet vermekte, altyapılarını da sürekli olarak yenilemektedir. Çağa ayak uyduramayan kurye şirketlerinin belli bir süre sonra sektörden çekilmek zorunda kaldığı bilinmektedir. İnternet altyapısı ile hizmet veren şirketler, araç takip sisteminden de yararlanarak kurye personelinin durum bilgisine de ulaşmaktadır. Bu sayede gönderi sahibi, evrakın nerede olduğu ve tahmini ne kadar süre içinde teslim edilebileceğinin bilgisine de kolaylıkla ulaşmaktadır. Hatta trafik ve yol durumunu da takip eden profesyonel kurye şirketleri, bu sayede teslim süresi ile ilgili net bir süre verebilmektedir. Bu da firmanın itibarı demektir. Kurye şirketlerine başvurular gerek telefonla gerekse internet üzerinden yapılabilmektedir. Zahmetsizce yapılabilen bu başvuru sonrasında acil ya da hızlı kurye personeli adrese gelmekte ve evrakı alarak gideceği adrese ulaştırmaktadır. Kentin ana caddelerinin haricinde ara sokaklarını da çok iyi bilen kurye personeli, adres aramadan gönderiyi ulaştırmaktadır. Bunun yanında personel, adres için geliştirilmiş cihazları kullanarak yol durumunu da dikkate alıp gönderiyi zamanı içinde teslim edebilme avantajına sahiptir.

Kurye Paketleri Gecikmeden Teslim Edilmeli

Normal gönderilerde ise daha farklı bir yol izlenmektedir. Evrak normal teslimatla gönderilecekse kurye personeli o evrakı yine kısa bir zaman içinde almaktadır. Ardından bölgedeki başka adreslere de uğramakta ve tüm gönderileri topladıktan sonra kurye merkezine ulaştırmaktadır. Burada gönderiler, gidecekleri adreslere göre ayrılmakta, o bölgenin ekiplerine verilmektedir. Motorize kuryeler, en yakından başlamak üzere gönderilerin teslimatını gerçekleştirmektedir. Bu yöntem tercih edildiğinde gönderiler gün içinde adreslerine ulaştırılmış olmaktadır. Kent içindeki hizmette teslimatların ertesi güne sarkması söz konusu değildir. Profesyonel Üsküdar Acil Kurye Şirketleri, haftanın her günü hizmet vermekte, böylece teslimatlarda gün atlaması meydana gelmemektedir. Amaç kurye paketlerinin teslimatının geciktirilmemesidir. Bu hizmetlerin haricinde bir de yaya kuryeler bulunmaktadır. Bunlar, belli bir bölgede çalışmaktadır ve acil kurye, hızlı kurye, motorize kurye hizmetini vermemektedir. Broşür ve davetiye teslimatları gibi hizmetler, yaya kurye tarafından gerçekleştirilmektedir. Broşür ve davetiye gibi toplu dağıtımların motokuryeler tarafından gerçekleştirilmesi imkânsızdır. Dolayısıyla bunların hızlı ve acil teslimat kapsamına girmesi mümkün değildir. Ayrıca bu tür gönderiler, yaya kuryeler tarafından daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Toplu gönderilerin motorize ekipler tarafından yapılacağı söylendiğinde, yaya kurye hizmeti sunup motokurye fiyatı ödeneceğinin bilinmesi gereklidir. Her hizmet türünün farklı fiyatları vardır ve en yüksek fiyat acil kurye hizmetinde olmaktadır. Bunun nedeni, motosikletli kurye personelinin sadece tek bir teslimat için yola çıkmasıdır. Acil kurye fiyatları, bazı istisnalar olmakla birlikte motokurye ile gerçekleştirilen hızlı kurye fiyatlarının iki katı kadardır. Bunun için belirlenmiş bir fiyat tarifesinin olmadığı, fiyatların piyasa şartlarına göre belirlendiği de bilinmelidir.

Gönderi Sahibi Tüm Bilgileri Vermelidir

Bir kurye paketi gönderileceği zaman müşteri Üsküdar Kurye firmasını arayarak gönderinin sevk bilgisini, başlangıç adresini ve varış adresini bildirmelidir. Ayrıca hangi hizmet türünden yararlanmak istediğini de belirtmelidir. Kurye merkezi, bu bilgiler doğrultusunda kurye türünü belirlemektedir. Gönderinin ebatları büyükse arabalı kurye, yakın bir yere evrak ve benzeri gönderiler teslim edilecekse yaya kurye seçeneği tercih edilmektedir. Gönderinin hacmi küçükse ve mesafe uzaksa moto kurye seçeneği tercih edilmektedir. Moto kurye, motosikletli kurye personelidir. Gönderinin teslim türüne göre de acil ya da hızlı kurye olacaksa yine motokuryeler kullanılmaktadır. Gönderi kısa bir süre içinde teslim edilecekse kesinlikle acil kurye seçeneği kullanılmaktadır. Acil kurye hizmetinde kullanılan motosiklet, moto kurye hizmetinde kullanılandan çok daha sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Bunun nedeni, hizmetin aksamaması içindir. Ayrıca kullanılan tüm araçlar bakımlıdır ve teslimat sırasında herhangi bir sorun çıkarması mümkün değildir. Ayrıca acil kurye hizmetini gerçekleştiren personel, çok daha fazla deneyimlidir. Gönderi ile ilgili bilgi verildiğinde kurye paketi ve kolisi adresten alınmaktadır. Ancak her ne şartta olursa olsun teslimat sırasında paketin ya da kolinin içeriğinin bildirilmesi gereklidir. Çünkü bazı eşyaların taşıması yasalarca yasaklanmıştır. Ruhsata ve izne tabi olan ancak belgeleri olmayan, özel ambalaj gerektirdiği halde bu şekilde ambalajlanmamış, kötü ve ağır bir koku yayan, yanıcı özellikleri bulunan eşyaların taşınması yasaktır. Profesyonel kurye şirketleri, gönderileri adresten almakta, taam gönderileri barkodlamakta, zamanında teslimini sağlayarak rapor vermektedir. Dağıtım esnasında tüm kurye personelini denetim altında tutan profesyonel şirketler, gönderileri ücretsiz olarak almakta ve istenilen hizmet türü ile adreslere teslim edilmektedir. Kurye firmaları, bireysel ve kurumsal olarak ayrım yapmadan kaliteli hizmet sunmaktadır.

Moto Kurye hizmet bütünlerinden yararlanmak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.