Tuzla Kurye

TUZLA KURYE

Tuzla kurye, sadece İstanbul’un Tuzla ilçesinin sınırları içindeki alanlara değil kentin tüm noktalarına teslimat hizmetini sunmaktadır. Ancak sorunsuz bir hizmet almak için profesyonel kurye firmaları ile iletişime geçilmesi tavsiye edilmektedir.

Başta Tuzla olmak üzere kentin her noktasına profesyonel bir şekilde hizmet sunan kurye firmaları, bütçeyi zorlamadan hizmet alma ayrıcalığını sunmaktadır. Gönderilerin zamanında teslim alınarak gideceği adrese teslim eden deneyimli kurye personeli, İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermektedir. Deneyimli kuryeler ile dağıtım hizmetini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştiren profesyonel kurye firmaları, kurumsal ve bireysel tüm kurye isteklerini yerine getirmektedir.

Kurye şirketleri, evrak ve benzeri gönderilerin tamamını normal, hızlı ve acil kurye hizmeti ile teslim etmektedir. Yaya ve motorize kurye personeli ile hizmet veren firmalar, İstanbul’un yoğun trafiğinde bile gönderileri kısa bir zaman içinde adrese teslim edebilme yeteneğine sahip olmalıdır. Normal kurye hizmetinde gönderiler mesai saati bitimine kadar teslim edilebilirken, hızlı kurye hizmetinde en fazla 3 saat içinde teslim edilme şartı bulunmaktadır. Acil kurye hizmetinde ise gönderilerin en fazla 90 dakika içinde teslim edilmesi gereklidir. Bu teslim sürelerinin sarkmaması için de mutlaka gelişmiş altyapıların yanı sıra profesyonel kurye personeli ile hizmet veren firmalarda iletişime geçilmelidir. Aksi takdirde yüksek hizmet kalitesine ulaşılması imkânsızdır. Kurye hizmeti veren firmalar, gönderileri hızlı bir şekilde teslim edebilmesi için mutlaka motosikletli personelle çalışması gereklidir. Aksi takdirde yoğun trafikte teslimatların kısa bir zaman içinde yapılabilmesi mümkün değildir.

Günün her saatinde çalışan profesyonel firmalar, her an hizmete hazırdır. Örneğin bir ilaç teslimatı gerektiğinde günün her saatinde acil kurye hizmetinden yararlanılması gereklidir. Aksi takdirde firmanın acil kurye hizmeti yok demektir. Acil kurye hizmetinde moto kurye personeli hizmet vermektedir. Bu hizmet yönteminde gönderi bilgisi kurye merkezine iletildiğinde motokurye personeli kısa bir süre içinde adrese gelerek gönderiyi teslim almakta, sonrasında merkeze bile uğramadan doğrudan adrese teslim etmektedir. Teslim edilme bilgisi de gönderi sahibine sunulmaktadır.

Tuzla Hakkında Bilgi

İstanbul’un en güneyinde yer alan Tuzla ilçesi 201 kmyüz ölçümüne sahip olmasına rağmen nüfus açısından oldukça kalabalık değildir. Oldukça büyük bir tersanesi olan ilçe Pendik ile Marmara Denizi arasında kalır. İlçenin rakımı ortalama 25 metredir. Tuzla Burnu ile ünlüdür. Tuzla’da Marmara Bölgesi iklimi görülür.  Bir yerden bir yere ulaşım Tuzla’ da deniz yolu ve kara yolu sağlanmaktadır. Ayrıca otobüs ile çeşitli semtlere ulaşım mümkündür. İlçenin doğusunda Kocaeli’nin Çayırova ilçesi vardır. Yaklaşık olarak 10 km kıyı şeridine sahip olan Tuzla arazi olarak engebelidir. İlçe 2015 kasım seçimleri itibari ile AK Parti tarafından yönetilmektedir. Kadıköy ve Bostancı’ya İETT bulunan Tuzlaartık tersane nedeniyle deniz yoluyla ulaşımı kullanmamaktadır. Yapılan Marmaray çalışmasının uzantısının Tuzla’ya kadar gitmesi dolayısı ile demir yoluyla ulaşım da 2018’e kadar kapalıdır.

Tuzla Nüfusu

İlçenin kökeninin nereye ait olduğuyla ilgili hala çelişikler mevcut olmasına rağmen Frigyalıların MÖ 1200 yıllarında buralardan geçtiği söylenir. Bu yüzden kökeninin Frig kavmine ait olduğu düşüncesi vardır. Osmanlı döneminde Tuzla’nın bir köy olarak geçtiği bilinmektedir. Yapılan nüfus sayımlarında Tuzla Nüfusu 200 yılında 123.225 2007 yılında 165.239’dur. Son nüfus sayımı 2015 yılında yapılmış ve 234.372 çıkmıştır. 1936 yılına kadar ayrı bir ilçe olamayan Tuzla 1951 yılında Kartal’a bağlanmış ve 1987 yılında Pendik’e bağlanmıştır. Kendi başına ilçe olma tarihi kesin olarak 1992 yılını bulmuştur.

Tuzla Tarihi Yerleri

Kalekapı çevresi, Tuzla tarihi yerleri denilince akla gelen ilk duraktır. MÖ 6000 yılına dayanan tarihi olan Kalekapı yerleşkesi neolitik döneme aittir. Bu yerleşke Tuzla’da bilinen en eski yerleşkedir. Şu anda üzerinde Tuzla İlkokulu bulunmaktadır. Yapılan arkeolojik kazılarda bulunan bulgularla neolitik dönem aydınlanmasının büyük çoğunluğu sağlanmıştır. 2. durağımız ise Bizanslılar dönemine ait Narteks ve Naos’a açılan kapıdır. Bizans inancının temsilcisi olan bu kiliseler oldukça hasar görmüş ve sadece çok az bölümü korunabilmiştir. Diğer bir tarihi eser olarak, Tuzla’nın Türkler tarafından ele geçirildikten sonra yapılmış olan Su Sarnıcı söylenebilir. Ayrıca Bizans dönemine ait HageosDemetrios su kuyusu da mevcuttur.

Tuzla Gezilecek Yerleri

Tuzla çok eski bir yerleşke olmasından dolayı baştan başa her köşesi gezilecek bir hatıra niteliğindedir. Bir gününüzü buraya ayırdığınız da tarihin tozlu sayfalarında bir yolculuk etmeye kendinizi hazırlayın. Tuzla gezilecek yerleri listenize baktığınızda ilk işiniz yukarıda adı sayılan tarihi eserler olabilir. Ardından yine Tuzla da yer alan Osmanlı eserleri bir diğer duraktır. Çoğu ortadan kalkmış olsa da hala elde kalan Osmanlı eserleri mevcuttur. Tuzla da yer alan has ekmek fırını Osmanlı dönemine ait bir tarihi eser binadan faaliyet göstermektedir. Bunun yanında tersane kıyılarında yapılabilecek sahil gezintileri yahut orada ki kafeteryalar da soluklanmak Tuzla için yapılacak en iyi aktivitelerdendir. Semt pazarları ve büyük alışveriş merkezi olan Tuzla hafta içi ve hafta sonu her daim renklidir.

Teslimatı Motorize Kuryeler Yapmaktadır

Kurumsal Tuzla Moto Kurye Şirketi, hızlı kargo seçeneği de sunmaktadır. Bu hizmette gönderiler en fazla 180 dakika içinde adrese teslim edilmektedir. Bu hizmeti yine motokuryeler gerçekleştirmektedir. Hızlı teslimat gerektiren gönderilerin bu bilgisinin yine kurye firmasına bildirilmesi gereklidir. Firma, operasyon birimi aracılığı ile en yakın motosikletli kuryeye gönderi bilgisini ulaştırmakta, motosikletli kurye personeli de gönderinin alınacağı adrese gelerek evrakı teslim almaktadır. Sonrasında teslim alınan evrak zaman kaybetmeden gideceği adrese ulaştırılmaktadır. Gönderilerin zamanında teslim edilmesi, kuşe firmasının itibarı olduğu kadar gönderi sahibinin de itibarı demektir. Bu bilinçle hizmet veren kurye şirketleri, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanarak hizmet vermekte, altyapılarını da sürekli olarak yenilemektedir. Çağa ayak uyduramayan kurye şirketlerinin belli bir süre sonra sektörden çekilmek zorunda kaldığı bilinmektedir. İnternet altyapısı ile hizmet veren şirketler, araç takip sisteminden de yararlanarak kurye personelinin durum bilgisine de ulaşmaktadır. Bu sayede gönderi sahibi, evrakın nerede olduğu ve tahmini ne kadar süre içinde teslim edilebileceğinin bilgisine de kolaylıkla ulaşmaktadır. Hatta trafik ve yol durumunu da takip eden profesyonel kurye şirketleri, bu sayede teslim süresi ile ilgili net bir süre verebilmektedir. Bu da firmanın itibarı demektir. Kurye şirketlerine başvurular gerek telefonla gerekse internet üzerinden yapılabilmektedir. Zahmetsizce yapılabilen bu başvuru sonrasında acil ya da hızlı kurye personeli adrese gelmekte ve evrakı alarak gideceği adrese ulaştırmaktadır. Kentin ana caddelerinin haricinde ara sokaklarını da çok iyi bilen kurye personeli, adres aramadan gönderiyi ulaştırmaktadır. Bunun yanında personel, adres için geliştirilmiş cihazları kullanarak yol durumunu da dikkate alıp gönderiyi zamanı içinde teslim edebilme avantajına sahiptir.

Kurye Paketleri Gecikmeden Teslim Edilmeli

Normal gönderilerde ise daha farklı bir yol izlenmektedir. Evrak normal teslimatla gönderilecekse kurye personeli o evrakı yine kısa bir zaman içinde almaktadır. Ardından bölgedeki başka adreslere de uğramakta ve tüm gönderileri topladıktan sonra kurye merkezine ulaştırmaktadır. Burada gönderiler, gidecekleri adreslere göre ayrılmakta, o bölgenin ekiplerine verilmektedir. Motorize kuryeler, en yakından başlamak üzere gönderilerin teslimatını gerçekleştirmektedir. Bu yöntem tercih edildiğinde gönderiler gün içinde adreslerine ulaştırılmış olmaktadır. Kent içindeki hizmette teslimatların ertesi güne sarkması söz konusu değildir. Profesyonel Tuzla Acil Kurye Şirketleri, haftanın her günü hizmet vermekte, böylece teslimatlarda gün atlaması meydana gelmemektedir. Amaç kurye paketlerinin teslimatının geciktirilmemesidir. Bu hizmetlerin haricinde bir de yaya kuryeler bulunmaktadır. Bunlar, belli bir bölgede çalışmaktadır ve acil kurye, hızlı kurye, motorize kurye hizmetini vermemektedir. Broşür ve davetiye teslimatları gibi hizmetler, yaya kurye tarafından gerçekleştirilmektedir. Broşür ve davetiye gibi toplu dağıtımların motokuryeler tarafından gerçekleştirilmesi imkânsızdır. Dolayısıyla bunların hızlı ve acil teslimat kapsamına girmesi mümkün değildir. Ayrıca bu tür gönderiler, yaya kuryeler tarafından daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Toplu gönderilerin motorize ekipler tarafından yapılacağı söylendiğinde, yaya kurye hizmeti sunup motokurye fiyatı ödeneceğinin bilinmesi gereklidir. Her hizmet türünün farklı fiyatları vardır ve en yüksek fiyat acil kurye hizmetinde olmaktadır. Bunun nedeni, motosikletli kurye personelinin sadece tek bir teslimat için yola çıkmasıdır. Acil kurye fiyatları, bazı istisnalar olmakla birlikte motokurye ile gerçekleştirilen hızlı kurye fiyatlarının iki katı kadardır. Bunun için belirlenmiş bir fiyat tarifesinin olmadığı, fiyatların piyasa şartlarına göre belirlendiği de bilinmelidir.

Gönderi Sahibi Tüm Bilgileri Vermelidir

Bir kurye paketi gönderileceği zaman müşteri Tuzla Kurye firmasını arayarak gönderinin sevk bilgisini, başlangıç adresini ve varış adresini bildirmelidir. Ayrıca hangi hizmet türünden yararlanmak istediğini de belirtmelidir. Kurye merkezi, bu bilgiler doğrultusunda kurye türünü belirlemektedir. Gönderinin ebatları büyükse arabalı kurye, yakın bir yere evrak ve benzeri gönderiler teslim edilecekse yaya kurye seçeneği tercih edilmektedir. Gönderinin hacmi küçükse ve mesafe uzaksa moto kurye seçeneği tercih edilmektedir. Moto kurye, motosikletli kurye personelidir. Gönderinin teslim türüne göre de acil ya da hızlı kurye olacaksa yine motokuryeler kullanılmaktadır. Gönderi kısa bir süre içinde teslim edilecekse kesinlikle acil kurye seçeneği kullanılmaktadır. Acil kurye hizmetinde kullanılan motosiklet, moto kurye hizmetinde kullanılandan çok daha sağlam ve dayanıklı olmaktadır. Bunun nedeni, hizmetin aksamaması içindir. Ayrıca kullanılan tüm araçlar bakımlıdır ve teslimat sırasında herhangi bir sorun çıkarması mümkün değildir. Ayrıca acil kurye hizmetini gerçekleştiren personel, çok daha fazla deneyimlidir. Gönderi ile ilgili bilgi verildiğinde kurye paketi ve kolisi adresten alınmaktadır. Ancak her ne şartta olursa olsun teslimat sırasında paketin ya da kolinin içeriğinin bildirilmesi gereklidir. Çünkü bazı eşyaların taşıması yasalarca yasaklanmıştır. Ruhsata ve izne tabi olan ancak belgeleri olmayan, özel ambalaj gerektirdiği halde bu şekilde ambalajlanmamış, kötü ve ağır bir koku yayan, yanıcı özellikleri bulunan eşyaların taşınması yasaktır. Profesyonel kurye şirketleri, gönderileri adresten almakta, taam gönderileri barkodlamakta, zamanında teslimini sağlayarak rapor vermektedir. Dağıtım esnasında tüm kurye personelini denetim altında tutan profesyonel şirketler, gönderileri ücretsiz olarak almakta ve istenilen hizmet türü ile adreslere teslim edilmektedir. Kurye firmaları, bireysel ve kurumsal olarak ayrım yapmadan kaliteli hizmet sunmaktadır.

Moto Kurye hizmet bütünlerinden yararlanmak için lütfen çağrı merkezimizi arayınız.